Emocje opadły. Czas na podsumowania i podziękowania

Po raz ósmy świętowaliśmy Dzień Pustej Klasy. W wydarzeniu udział wzięło ponad 1300 szkół i przedszkoli, zaangażowanych było 10 tysięcy nauczycieli i nauczycielek a 180 tysięcy dzieci i młodzieży wyszło w teren.
Ogromnie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację Dnia Pustej Klasy nauczycielkom i nauczycielom, dyrektorom i rodzicom, dzięki którym dzieciaki mogły poleżeć na trawce, pobiegać po łące, posłuchać szumu wiatru i śpiewu ptaków i spędzić ten dzień inaczej niż zwykle.
I pamiętajcie w Waszej szkole i Waszym przedszkolu Dzień Pustej Klasy może być tak często jak chcecie. To zależy tylko od Was. Za każdym razem, gdy poczujecie znużenie przygotowywaniem lekcji, sprawdzaniem prac, siedzeniem w dusznej sali, przypomnijcie sobie to uczucie, ten wiatr we włosach, zapach trawy i zabierzcie dzieci na dwór. W czerwcu, wrześniu, listopadzie...

Od trzech lat organizację Dnia Pustej Klasy i w ogóle edukację w terenie wspiera Fundacja Drzewo i Jutro - gorące podziękowania.

Serdecznie dziękujemy patronom dnia Wielki Zachwyt, Juniorowo i Polski Instytut Przedszkoli Leśnych za pomoc w propagowaniu idei edukacji w przyrodzie. Dziękujemy również wszystkim edukatorom przyrody za to, co robicie i za kibicowanie Dniu Pustej Klasy.

Dziękujemy, że jesteście z nami i już dziś zapraszamy na Dzień Pustej Klasy 2024. Spotykamy się w przyrodzie w piątek, 7 czerwca 2024. Wpiszcie tę datę do szkolnych kalendarzy wydarzeń i już dziś zgłoście swój udział przez formularz zgłoszeniowy.

dziękujemy