Dzień Pustej Klasy 2024 za nami

Dzień Pustej Klasy za nami. Emocje opadły. Relacje wciąż spływają, ale chyba najwyższy czas na podsumowania i podziękowania. Na liście zgłoszeń mamy rekordowe 2000 szkół, przedszkoli, ośrodków szkolno-wychowawczych, drużyn harcerskich, bibliotek i innych placówek, grup i instytucji a nawet jeden żłobek. Zgłosiło się prawie 13 tysięcy klas i grup. Łącznie w teren wyszło około 230 tysięcy dzieci i młodzieży! To o 50 tysięcy więcej niż w zeszłym roku.

Serdecznie dziękujemy Wam wszystkim za zaangażowanie, mnóstwo świetnych pomysłów i serce do dzieci i przyrody, a najbardziej do dzieci w przyrodzie.

Promocję akcji wsparło 36 ambasadorów - dziękujemy Wam za niesienie idei edukacji w przyrodzie w świat i inspirowanie do wyjścia w teren. Szczególne podziękowania należą się Ahoj Przyrodo! i Pracowni Dydaktyki Biologii UWa za przygotowanie dodatkowych pomysłów na zajęcia w terenie - dzięki nim w tym roku powstał nie jeden a dwa pakiety materiałów. Autorką pierwszego - źródlanego - jest Gosia Świderek. Dzień Pustej Klasy od czterech lat wspiera Fundacja Drzewo i Jutro, a od pierwszej edycji grafiki projektuje dla nas Magdalena Krzywkowska. Dziękujemy!

I już teraz zapraszamy do przyszłorocznych obchodów - Dzień Pustej Klasy 2025 w piątek, 13 czerwca. Wpiszcie tę datę do szkolnych kalendarzy wydarzeń i już dziś zgłoście swój udział przez formularz zgłoszeniowy.

I pamiętajcie w Waszej szkole i Waszym przedszkolu Dzień Pustej Klasy może być tak często jak chcecie. To zależy tylko od Was. Za każdym razem, gdy poczujecie znużenie przygotowywaniem lekcji, sprawdzaniem prac, siedzeniem w dusznej sali, przypomnijcie sobie to uczucie, ten wiatr we włosach, zapach trawy i zabierzcie dzieci na dwór. W czerwcu, wrześniu, listopadzie...

podsumowanie Dnia Pustej Klasy 2024 w obrazkach