Dzień Pustej Klasy - poszukiwani ambasadorzy, entuzjaści, przyjaciele i patroni

Jesteś entuzjastką edukacji w przyrodzie? Sprzymierzeńcem dzieci? Wielbicielką odkrywania niezwykłości w zwykłym lesie, parku, a nawet trawniku przed domem? Krzewicielem wiary w mądrość płynącą z natury? Popularyzatorką edukacji poprzez zabawę? Zwolennikiem swobodnego ruchu zamiast siedzenia w ławce? Miłośniczką szwendania się wśród zieleni i odpoczywania pod chmurką? Lasolubem?

Zdaje się, że właśnie Ciebie szukamy :-) Potrzebujemy wsparcia w dotarciu do szkół, przedszkoli, nauczycieli, edukatorów, dyrektorów placówek oświatowych, pedagogów i rodziców. Zostań ambasadorem @Dzień Pustej Klasy i edukacji w naturze. Co możesz zrobić?

👱‍♀️🌱👱‍♂️ Jeśli jesteś edukatorem przyrody albo działasz w organizacji lub instytucji wspierającej edukację w przyrodzie - zostań patronem Dnia Pustej Klasy. Wypełnij formularz, prześlij link i logo swojej inicjatywy - a my zamieścimy je na stronie DPK, a Ty zostań naszym ambasadorem, napisz post w mediach społecznościowych, udostępnij wydarzenie, zaproś swoich obserwujących.

Czujesz, że chciał(a)byś się zaangażować bardziej? To cudownie, możesz podzielić się pomysłem na jakąś aktywność w terenie, zabawę, grę, polecić książkę, napisać dlaczego warto spędzać czas w przyrodzie, podzielić się jakąś anegdotą z zajęć w terenie. Chętnie zamieścimy takie treści na stronie DPK i w mediach społecznościowych.
Masz inny pomysł na to, co możemy razem zrobić? Napisz do nas.

💁‍♀️ Jeśli prowadzisz podkast, umów się z nami na rozmowę o edukacji w przyrodzie.

👨 Jeśli jesteś dziennikarzem/dziennikarką, pracujesz w radio, portalu informacyjnym, gazecie, telewizji, powadzisz stronę o edukacji, rodzicielstwie, przyrodzie - również chętnie umówimy się na wywiad.

👩

‍🏫 Jeśli pracujesz w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli – możemy umówić się na krótki warsztat on-line dla nauczycieli zainteresowanych edukacją w przyrodzie.

👩‍👧‍👦 Jeśli pracujesz w szkole / przedszkolu - zgłoś swoją placówkę i zabierz dzieci na dwór, napisz o tym stronie szkoły i Facebooku.

👨‍👩‍👧 Jeśli jesteś rodzicem, dziadkiem, babcią - namów placówkę Twojego dziecka do dołączenia do Dnia Pustej Klasy i udostępnij info o akcji wśród dzieciatych znajomych.

Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła” organizuje obchody Dnia Pustej Klasy w Polsce od 2016 roku. Co roku dziesiątki tysięcy dzieci bawią się i uczą na świeżym powietrzu. Naszym ogromnym marzeniem jest, aby wszystkie dzieciaki w Polsce mogły spędzać czas, uczyć się i bawić w przyrodzie nie tylko od święta, ale na co dzień. Żeby znalazł się czas i chęci, by wychodzić jak najczęściej. By zajęcia w terenie były zwykłą sprawą w przedszkolu, podstawówce i w liceum. Dlatego organizujemy Dzień Pustej Klasy, bo jak czytamy w zeszłorocznych ankietach – Dzień Pustej Klasy, to inspiracja dla innych, którzy jeszcze nie przekonali się do edukacji terenowej.

7 czerwca 2024