Dzień Pustej Klasy 2022 - spotykamy się 10 czerwca!

Zaczynamy nowy rok szkolny z nadzieją, że dzieciaki spędą jak najwięcej czasu na łące, w parku, w lesie, w ogródku lub na boisku. Jak wielokrotnie udowodnili naukowcy kontakt z naturą jest dobry na wszystko. Zachęcamy Was Nauczycielki i Nauczyciele do zabierania dzieci i młodzieży na dwór jak najczęściej, co najmniej raz w tygodniu, a dzieci z przedszkoli i klas I-III codziennie na godzinę lub dwie.

I jak zawsze zapraszamy szkoły i przedszkola z całej Polski do świętowania Dnia Pustej Klasy. Niech piątek 10 czerwca 2022 będzie podsumowaniem całego roku lecji w naturze. Chcesz dołączyć? Już dziś zapisz datę w swoim kalendarzu i zgłoś swoją szkołę do udziału w Dniu Pustej Klasy 2022! Wypełnij formularz zgłoszeniowy.
Jeśli wykorzystaliście już wszytskie nasze pomysły i inspiracje, zachęcamy szkoły z całej Polski do skorzystania z oferty Bardzo Zielonych Szkół - wycieczek z intensywnym programem ekologiczno- przyrodnicznym, a nauczycieli do udziału w szkoleniach poświęconych edukacji terenowej i edukacji ekologicznej.

10 czerwca 2022