Leśne komiksy

Materiały: 

Lubisz komiksy? Wszędzie możesz stworzyć swój własny, nie potrzebujesz nawet kartki i długopisu. Wystarczy, że podczas spaceru w lesie czy parku zatrzymasz się na chwilę i rozejrzysz dookoła. Z materiałów, które znajdziesz z powodzeniem można zrobić niejeden leśny komiks.

Najpierw zastanów się jaką historię będzie opowiadała twoja praca. Ustal ilość „okienek” jakie będą ci potrzebne (proponujemy zacząć od trzech okienek).

Z patyków (lub innego materiału) zrób okienka odpowiedniego kształtu i wielkości. Staraj się korzystać z materiałów leżących na ziemi (liście, połamana gałązki, kasztany itp.) i zrywać jak najmniej roślin.

Kto będzie głównym bohaterem? Zastanów się, z czego możesz go zrobić? Zwróć uwagę, że główny bohater będzie prawdopodobnie pojawiał się w co najmniej kilku okienkach, więc materiał na niego powinien być czymś powtarzalnym, co łatwo znaleźć, aby powielać jego podobiznę w następnych okienkach.

Następnie przy użyciu znalezionych materiałów ułóż w okienkach całą historię. Jeśli jesteś na spacerze z kimś pokaż mu komiks i opowiedz mu swoją historię. Następnie poproś, żeby twój towarzysz/towarzyszka spróbował/spróbowała na podstawia ułożonych przez ciebie obrazków ułożyć swoją historię. Jeśli chcesz, możesz zrobić zdjęcie gotowego komiksu na pamiątkę lub żeby pokazać go koleżankom/kolegom czy rodzicom.

oprac. i fot Anna Chomczyńska-Czepiel

komiks