Mapa wymyślonego świata

Materiały: 

Jeśli lubisz snuć fantastyczne opowieści i masz zamiłowania bajokpisarskie, ten pomysł może być dla ciebie. Aby bohaterowie wymyślanych przez Ciebie historii się nie pogubli, a także, żebyś ty sam/sama wiedział którędy ich prowadzić w następnych tworzonych przez ciebie przygodach, pomocna i inspirująca może okazać się mapa terenu, w której wydarzenia się dzieją.

Wybierz się w miłe spokojne miejsce, gdzie możesz bezpiecznie bujać w obłokach. Przypomnij sobie swoją ulunioną wymyśloną historię, a moze masz jakiś nowy pomysł. Poleż trochę lub posiedź i wyobraź sobie ten świat i zaludnij go swoimi bohaterami. Jak wygląda okolica, w której żyją?

Weź kartkę i ołówek. Naszkicuj teren. Kiedy Twoje kontytnenty, góry, lasy, wyspy, zatoki i morza się ujawnią i stwórz fakturę swojego świata.
Do dyspozycji masz:
- piasek – to mogą być piaszyste plaże,
- patyki, liście, drobne gałązki – to mogą być pojedyńcze drzewa, lasy, nieprzebyte puszcze,
- z kamieni możesz stwrzyć góry.
To tylko propozycje: możesz poszukać kwiatów, kory, żwiru, mchu, wykorzystac ziemię. Do zaznaczenia wód może być przydatna niebieska kredka, lecz kto powiedział, że woda na mapie musi być niebieska?

Jeśli nie lubisz wymyślać historii, mozesz stworzyć mapę ulubionej okolicy, miejsca w którym byłeś/byłaś na wakacjach, albo takie, które chciałbyś/chciałabyś odwiedzić.

oprac. i fot. Piotr Jachuła

Mapa wymyślonego świata