Mikroturystyka

Czy wiesz jak ciekawy jest świat maleńkich stworzeń i roślin, który mieści się pod naszymi stopami i często nie zdajemy sobie sprawy, jak bogate życie się tam toczy?

Przygotuj malutką figurkę ludzika (może to być ludzik lego, inna gotowa figurka lub ludzik wycięty z tektury czy narysowany na kamyku czy patyczku od lodów).

Wybierz się ze swoim ludzikiem na przyrodniczy mikrospacer po okolicy i zbadajcie bardzo mały obszar (ok. 1m² wyznaczonego za pomocą sznurka). Może to być mały fragment ogródka przed domem, trawnika przed blokiem.

Postarajcie się, aby ludziki odwiedziły wszystko, co tam się znajduje, zajrzały pod kamienie, zbadały norkę owada, sprawdziły, co jest pod korą pnia, wspięły się na leżący na ziemi większy kamień lub patyk. Wyobraź sobie, co tak mała osoba widzi swoimi oczami i jak się czuje. Możesz wykorzystywać lupę.

Na zakończenie porozmawiaj z rodzicem lub opisz na kartce najciekawsze odkrycia, możesz też narysować pocztówkę z tej mikropodróży.

mikroturystyka mikroturystyka mikroturystyka mikroturystyka mikroturystyka mikroturystyka mikroturystyka mikroturystyka mikroturystyka mikroturystyka mikroturystyka mikroturystyka mikroturystyka mikroturystyka mikroturystyka mikroturystyka